Zářivá blond: Jak si vybrat tu správnou barvu na vlasy pro dokonalý módní vzhled

Blond Barva Na Vlasy

"Proč si oblíbit blond barvu na vlasy? Zlepšte svůj vzhled a získejte novou sebedůvěru s pomocí těchto praktických tipů a triků pro aplikaci blond barvy na vlasy."

Co je blond barva na vlasy

Blond barva na vlasy je oblíbená barva pro mnoho žen i mužů. Jedná se o světlejší odstín vlasů, který může být velmi různorodý - od jemného plavého až po zlatavý tón. Blond barvu na vlasy lze dosáhnout buď přirozenou cestou, tedy ponecháním vlasů na slunci či použitím speciálního šamponu pro zesvětlení, nebo pomocí barvy na vlasy. Barvy na vlasy nabízejí širokou paletu blond odstínů, takže si každý může vybrat ten, který mu nejvíc sedne podle jeho typu pleti a celkového stylu. Jakákoli volba blond barvy na vlasy by měla být ale pečlivě promyšlena a konzultována s odborníkem, aby se zabránilo špatně provedenému zesvětlení či poškození vlasů.

Různé odstíny blond barvy

Pokud máte rádi blond vlasy a hledáte nové možnosti, určitě oceníte nabídku různých odstínů této klasické barvy. Výběr je opravdu široký – můžete si zvolit odstín světlejší nebo tmavší, teplý nebo chladný, matný nebo lesklý. Blond barva je ideální pro různé typy vlasů a vhodná pro každou příležitost, od běžného dne až po slavnostní události. Vyberte si ten správný odstín pro vás a užijte si krásné blond vlasy plné života!

Jak si vybrat správný odstín blond barvy

Pokud se rozhodnete pro změnu barvy vlasů a toužíte po světlejším odstínu, může být blond barva ideální volbou. Avšak jak vybrat ten správný odstín z širokého spektra blond odstínů? Zde je pár tipů, které vám pomohou najít ten, který vám nejlépe sedne.

1. Zamyslete se nad tónem vaší pleti: Pokud máte studený tón pleti (růžovo-červená) vs. teplý tón (žlutohnědá), může to ovlivnit váš výběr. Studené tóny pleti lépe ladí s chladnějšími blond odstíny (popelavé nebo ledově platinové). Pro teplejší tóny pleti doporučujeme spíše teplejší blond odstíny (medovou nebo béžovou).

2. Zvažte přirozenou barvu vlasů: Pokud máte přirozeně tmavší vlasy, není nutné jít na extrémně světlý blond odstín hned napoprvé. Může to totiž vypadat nepřirozeně a drasticky změnit váš celekový look. Doporučujeme začít jemnějším zesvětlením a postupným přechodem na světlejší odstíny.

3. Nezapomeňte na odrůdy blond: Blond není jen jeden odstín, ale má mnoho podtónů, jako jsou popelavý, platinový, béžový nebo medový. Prozkoumejte si každou z těchto variant a vyberte si tu, která vám bude nejvíce sedět.

4. Konzultujte s odborníkem: Pokud si nejste jisti s výběrem správného odstínu blond barvy pro vaše vlasy, neváhejte se poradit s profesionálním kadeřníkem. Ten ví přesně jakou barvu zvolit a jak ji aplikovat tak, aby byl výsledek co nejpřirozenější.

S těmito tipy budete určitě schopni najít ten správný odstín blond barvy pro vaše vlasy. Buďte odvážní a užijte si novou změnu!

Příprava vlasů na barvení

Aby bylo barvení vlasů co nejúspěšnější a vlasy zároveň chráněny, je důležité správně připravit pokožku hlavy i vlasy. Následující kroky by měly být součástí každé přípravy na barvení vlasů blond barvou:

1. Ujistěte se, že máte vlasy plně vyčesané a bez uzlů.

2. Pokud jsou vaše vlasy velmi suché nebo poškozené, aplikujte olejovou masku a nechte ji působit několik hodin nebo přes noc.

3. Omyjte vlasy šamponem bez silikonu - silikony totiž mohou bránit rovnoměrnému rozložení barvy.

4. Vysušte vlasy ručníkem, ale nepotřebujete je úplně vysušit - lehce vlhké vlasy totiž lépe absorbuji barvu.

5. Naneste ochranný krém na čelo a uši, abyste zabránili skvrnám od barevného prostředku.

Pamatujte si, že jakékoli poškození vašich vlasů před barvením může vést ke špatnému výsledku nebo k ještě horšímu poškození. Snažte se tedy o to, aby vaše vlasy byly co nejzdravější a nejúčvitější.

Postup barvení vlasů

Postup barvení vlasů pro dosažení blond barvy:

1. Připravte si barvicí sadu dle návodu na obalu.

2. Pokud máte hodně tmavé vlasy, zvažte předbarvení o několik odstínů světlejší barvou než váš původní odstín.

3. Rozdělte vlasy do sekcí a aplikujte barvu pomocí kartáče nebo aplikátoru od kořínků po konečky.

4. Nechte působit podle návodu na obalu (obvykle 20-30 minut).

5. Důkladně opláchněte vlasy teplou vodou, dokud není voda průzračná.

6. Použijte kondicionér z balení barvy pro hydrataci vašich nových blond vlasů.

7. Nechte vlasy volně usušit nebo je osušte fénem.

Pamatujte, že blond výsledek může být ovlivněn vaší původní barvou vlasů, takže vyhovující odstín může trvat více než jedno barvení.

Péče o vlasy po barvení

Pokud si necháte barvit vlasy na blond, je důležité věnovat pozornost péči po samotném barvení. Barvící prostředek totiž může způsobit poškození vlasů a jejich suchost. Zde je několik tipů na to, jak se postarat o vaše vlasy po blond barvení:

1) Použijte šampon a kondicionér určený pro barvené vlasy. Tyto produkty obsahují speciální složky, které chrání vlasy a zabraňují vyblednutí barvy.

2) Neumývejte vlasy horkou vodou, raději volte teplou nebo dokonce studenou vodu. Horká voda může uvolnit pigmenty z vlasu a tak vést k vyblednutí.

3) Pokud máte možnost použijte masku na vlasy jednou týdně. Maska pomáhá regenerovat poškozené vlasy a obnovit jejich lesk.

4) Vyhněte se přehnaných stylizacím jako je žehlení nebo kulmování. Tepelné úpravy mohou vést k dalšímu poškozování již citlivých vlasů.

5) Posledním tipem je investovat do kvalitního oleje nebo séra na konečky vlasů. Tyto produkty poskytnou hydrataci a ochranu koncem vašich vlasů.

Pamatujte si, že péče po barvení je stejně důležitá jako samotné barvení. Následováním těchto tipů můžete zachovat svou blond barvu na vlasy zdravou a lesklou co nejdéle.

Časté otázky ohledně blond barvy na vlasy

Blond barva na vlasy patří mezi nejoblíbenější a nejvíce vyhledávané barvy vlasů. Pokud se také rozhodujete pro změnu vaší účesu a zvažujete blond barvu, pravděpodobně máte několik otázek ohledně tohoto stylu. Ve spodních řádcích jsme pro vás sestavili časté otázky, se kterými se lidé při volbě blond barvy na vlasy potýkají.

1. Jakou odstín blond barvy si vybrat?

2. Budu muset své vlasy bělit nebo stačí jenom barvení?

3. Jak dlouho bude trvat, než budu mít dokonalou blond barvu?

4. Musím se bát poškození svých vlasů při procesu bělení?

5. Jak často musím obnovovat svoji blond barvu na vlasech?

6. Která péče o vlasy je nezbytná u blond vlasů?

7. Co dělat, pokud mi blond barva na vlasech nesedne?

Toto jsou některé z otázek, kterých se mnoho lidí ptá předtím, než se rozhodnou pro změnu své účesy a zvolit si blond barvu na vlasy. Je velmi důležité pečlivě zvážit svou volbu a připravit se na proces změny barvy vlasů. Nezapomeňte také na to, že správná péče o vlasy je klíčovým faktorem pro udržení dokonalé blond barvy.

Pokud hledáte dokonalou blond barvu na vlasy, máte širokou škálu možností. Od světlých až po temné odstíny, s teplými nebo chladnými tóny, vše záleží na vašem osobním vkusu a typu pleti. Nicméně, nezapomeňte důkladně prozkoumat různé možnosti, abyste si byli jisti výsledkem. A pamatujte - péče o vaše vlasy bude klíčová pro udržení krásné blond barvy.

Publikováno: 27. 05. 2023

Kategorie: móda

Autor: Zuzana Černohorská

Tagy: blond barva na vlasy | barva na vlasy