Tragus piercing - nejnovější trendy v piercingovém světě

Tragus Piercing

Co je tragus piercing

Tragus piercing je druh piercingu, který se provádí na malém výběžku chrupavky poblíž vnějšího zvukovodu. Tento typ piercingu je stále populárnější a má mnoho různých stylů a designů. Tragus piercing může být ozdoben prstýnky, šperky nebo klenoty a vypadá velmi elegantně. Pokud hledáte nový způsob, jak zdobit své tělo, může být tragus piercing skvělou volbou pro vás.

Historie a původ tragus piercingu

Tragus piercing je druh piercingu, který se umisťuje do tragusu ucha. Tento typ piercingu má zajímavou historii a původ, které se datují až do starověkého Řecka. Tragus byl považován za jedno z míst na těle, kde se ukládala energie, takže jeho označení pochází z řeckého slova "tragos", což znamená kozel.

Piercing v tragusu byl populární také v primitivních kulturách, jako jsou například domorodci Austrálie nebo Nového Zélandu. V těchto kulturách se piercingy používaly ke znázornění společenských postavení nebo jako rituál přechodu do dospělosti.

Dnes je tragus piercing oblíbeným typem piercingu v moderní kultuře. Je často spojován s individuálním stylem a osobností. Kromě estetických důvodů může být nosen pro posílení duchovní energie podle alternativní medicíny.

Tragus piercing je jedinečný a elegantní způsob jak zdobit své ucho a vyjádřit svou osobnost.

Jak se provádí tragus piercing

Tragus piercing patří mezi oblíbené druhy piercingu. Jedná se o malý prstenec, který se umisťuje na hraničním výběžku chrupavky, která odděluje zvukovod od vnějšího ucha. Pokud uvažujete o tomto piercingu, je důležité si uvědomit, že jeho provedení není tak jednoduché jako u jiných druhů piercingu. Pravá technika provádění tragus piercingu spočívá v použití sterilního jehly a precizní technice pro snížení rizik infekce a předejití bolesti a nepohodlí během hojení. Pokud se rozhodnete pro tragus piercing, je důležité navštívit kvalifikovaného piercera a dbát na správnou hygienu dutiny ucha po celou dobu hojení.

Doporučení a péče po provedení tragus piercingu

Doporučení a péče po provedení tragus piercingu

Tragus piercing je velmi populární druh piercingu, který se provádí v oblasti chrupavky uvnitř ucha. Po jeho provedení je důležité dodržovat správnou péči, aby nedocházelo k infekcím a abyste mohli co nejdříve vychutnat svůj nový piercing.

Zde jsou některé důležité tipy pro péči o vaše zbrusu nové tragus piercing:

- Nechte ho být - nejlepší způsob, jak se postarat o vaši novou dírku, je ji nechat být. Snažte se na ni nedotýkat, nenosit na ni příliš těsné nebo těžké šperky a vyhnout se používání sluchátek.

- Pravidelně čistěte - pravidelné čistění je klíčové pro prevenci infekce. Použijte speciální antiseptické řešení, které doporučil váš piercer. Pouze s ním může být tragus piercing dokonale vyčištěn od bakterií.

- Zvlhčujte - aby se oblast kolem vašeho tragus piercingu udržela vlhká (a tak lépe hojila), použijte speciální zvlhčující krém (např. Vaseline). Nanesete ho velmi jemně na okolí pieringu, aby nedošlo k narušení kůže.

- Neplavte se - než se vaše tragus piercing úplně zahojí, vyhněte se plavání v bazénech a otevřených vodách. Bakterie a chemikálie obsažené v těchto prostředích mohou infekci způsobit.

Pamatujte si také, že každý člověk je individuální a každý piercer má své specifické doporučení ohledně péče po provedení tragus piercingu. Pokud jste si nejistí, jak postupovat s péčí o svůj nový piercing, obraťte se na svého piercera nebo dermatologa.

Různé typy šperků pro tragus piercing

Různé typy šperků jsou nedílnou součástí tragus piercingu. Záleží jen na vás, který z nich si vyberete. Můžete zvolit například klasický prstýnek, nebo raději vsadit na nápaditější design. Mezi oblíbené varianty patří kroužky s různými ozdobami, labret šperky či úhelníkové šrouby. Vyberte si ten správný a nechte svůj tragus piercing vyniknout!

Jaký styl oblečení se hodí k tragus piercingu

Pokud máte nový tragus piercing a hledáte nápad na to, jaký styl oblečení by k němu nejlépe lichotil, zde jsou některé tipy. Pokud si nechcete přitahovat pozornost k obličeji a uchu s novým piercingem, můžete nosit vlasy rozpuštěné a zvolit klasický nadčasový styl oblečení. Nicméně, pokud chcete svůj nový piercing ukázat celému světu, vybírejte oblečení, které vám umožní ho zdůraznit. Krátké vlasy, copánky nebo culíky jsou pro tento typ piercingu ideální volbou. Oblečení by mělo být jednoduché a elegantní, aby se perfektně hodilo k drobnosti tragusu. Doporučujeme vám tedy jednoduché trička nebo halenky bez velkých vzorů či grafiky a doplnit outfit menšími klenoty na ucho s podobnou estetikou jako váš nový tragus piercing.

Kontroverze kolem tragus piercingu

Kontroverze kolem tragus piercingu

Tragus piercing je stále populárnější druh piercingu u uší. Tento typ piercingu vyžaduje průstřel v tkáni, která se nachází na kraji ušního kanálu, přibližně 1 cm od zevního zvukovodu.

Nicméně, tragus piercing nemusí být pro každého vhodný a vyvolal několik kontroverzí ohledně jeho bezpečnosti a možných komplikací. Někteří lidé mohou pociťovat bolest nebo otoky v oblasti po průstřelu.

Další obavy se týkají rizika infekce a vzniku jizev. Hygienické podmínky jsou také klíčové pro prevenci přenosu infekcí při průstřelu.

Pokud se rozhodnete podstoupit tragus piercing, je důležité najít zkušeného a licencovaného piercera a dbát na pečlivou péči o místo po průstřelu. A nezapomeňte si dobře rozmyslet své rozhodnutí, aby nedošlo k následnému lítosti nad provedeným krokem.

Závěr a zhodnocení tragus piercingu v módním světě.

Závěr a zhodnocení tragus piercingu v módním světě

Tragus piercing se stal velmi populárním druhem piercingu, který zdobí ucho na místě, kde se nachází chrupavka mezi vnějším sluchovým kanálem a tvrdou částí lebky. V posledních letech zaznamenal tento druh piercingu rapidní nárůst popularity a stal se neodmyslitelnou součástí moderního módního světa.

Jedním z důvodů úspěchu tragus piercingu je jeho unikátnost. Zákrok prováděný v tomto místě ucha vytváří zajímavý efekt, který přitahuje pozornost. Kromě toho jsou tragus piercingy vhodné pro muže i ženy a mohou být kombinovány s různými typy šperků.

Vzhledem k popularitě tohoto druhu piercingu se objevilo mnoho nových designů šperků, které jsou určeny právě pro tuto oblast ucha. Tyto šperky jsou k dispozici v různých tvarech a velikostech a umožňují tak nositelům vyjádřit svou individualitu a vkus.

Za pozitivní aspekt tragus piercingu lze považovat i snadnou péči o nové pierciny. Tragus je oblastí ucha, kde se obvykle tvoří málo ušního mazu a jeho ošetřování je tak velmi jednoduché. Stačí pouze pravidelně čistit nový šperk a nechat pierciny léčit.

V závěru lze říci, že tragus piercing bezpochyby patří mezi nejoblíbenější druhy piercingů současné doby. Jeho popularita stále roste a dnes již lze říci, že se jedná o módní ikonu, kterou si oblíbily miliony mužů i žen po celém světě.

Publikováno: 15. 04. 2023

Kategorie: móda

Autor: Zuzana Černohorská

Tagy: tragus piercing | druh piercingu