Starožitný šperk jako originální dárek s přidanou hodnotou

Šperky jsou ideálním dárkem, který potěší každou ženu. Místo nejnovějších kolekcí od známých značek ale zkuste tentokrát najít poklad ve starožitnictví. Takový šperk má totiž hned několik výhod. Jednak má originální podobu, kterou jinde nenajdete, a pak také může jeho hodnota v čase růst. Zejména u kvalitních zlatých a stříbrných šperků tedy máte jistotu, že je váš dárek i zajímavou investicí.

Jak poznat skutečný klenot?

Pokud chcete obdarované udělat opravdu velkou radost, poohlédněte se po zlatých nebo stříbrných špercích ve výborném stavu a s certifikací. Seženete je v každém kvalitním starožitnictví, a to jak v kamenných prodejnách, tak na internetu. Zárukou kvality je například e-shop Antikart.cz a ohledně ryzosti kovů vám případně poradí na puncovním úřadě.

Zlato, stříbro i drahé kamení

Cenově dostupnější jsou stříbrné šperky, ale i mezi těmi se mohou objevit poklady, které svoji krásu a hodnotu neztratí ani po dlouhých desítkách let. Jen bude potřeba se o ně pečlivě starat. Po staletí pak vydrží šperky ze zlata a drahých kamenů. Jejich pořizovací cena je ale výrazně vyšší a běžně šplhá do statisíců. Pro významné jubileum nebo výročí jsou ale jako dělané.

Nadčasová záležitost, nebo aktuální trend?

V některých zemích poptávka po starožitných špercích v posledních letech skokově stoupla a dá se mluvit o trendu. V Česku je ale zájem už roky stabilní a s tím souvisí i poměrně příznivé ceny a možnost dobře si nákup promyslet. V každém případě starožitné prstýnky, náušnice nebo přívěsky z módy jen tak nevyjdou. Spíš naopak, díky nadčasovému vzhledu většina z nich vkusně doplní i současnou módu. Hodí se ale hlavně pro slavnostní příležitosti, během kterých jejich krása vynikne naplno.

Publikováno: 26. 06. 2024

Kategorie: móda

Autor: Tereza Prchalová