Jediná věc, kterou potřebujete na pláži: Monokiny jsou tady a jsou hotový hit!

Monokiny

Úvod do tématu monokin

Monokiny jsou jednodílné plavky, které se staly velmi populární v posledních letech. Tyto plavky mají unikátní design, který umožňuje nosit je jako módní kousek nejen na pláži, ale i v každodenním životě. V této části se dozvíte více o historii monokin a jak si vybrat ten správný pro vás.

Historie monokin

Historie monokin sahá až do 40. let 20. století, kdy se první jednodílné plavky začaly objevovat na plážích v Evropě a Americe. V té době byly ovšem ještě poměrně zahalené a spíše připomínaly dnešní tankiny. Postupně se ale staly odvážnějšími a vyzývavějšími, až se v 60. letech staly symbolem sexuální revoluce a ženské emancipace.

V průběhu času prošly monokiny mnoha změnami designu i materiálu, aby byly co nejpohodlnější a esteticky co nejpřitažlivější. V současnosti jsou v nabídce různé střihy od sportovních po elegantní, s různými detaily jako korálky či mašle, a z různých materiálů jako například elastan nebo Lycra.

Monokiny dodnes zůstávají velmi oblíbenou alternativou klasických bikin nebo plavek, zejména pro ženy s výraznými obrysy tvarovanými cvičením nebo plastickou chirurgií.

Různé druhy monokin

Monokiny jsou jednodílné plavky, které se vyznačují svou jedinečnou konstrukcí a designem. Existuje mnoho různých druhů monokin, které mohou být vhodné pro různé příležitosti a aktivity. Mezi nejoblíbenější druhy patří sportovní monokiny s krytými zády, elegantní monokiny s hlubokým výstřihem či krátké monokiny pro odvážné plavce. Bez ohledu na to, jaký typ monokin preferujete, určitě najdete ten pravý pro vaše potřeby a vkus.

Jak vybrat správný monokin pro svůj typ postavy

Pokud hledáte správný monokini, který dokonale padne na vaši postavu, musíte brát v úvahu několik faktorů. Každý typ postavy si totiž vyžaduje jiný střih a styl monokin. Pokud jste například hubená, může být pro vás vhodnější monokini se zdobením nebo volánky, které opticky zvýrazní vaše křivky. Naopak pokud máte plnější postavu, bude pro vás lepší zvolit jednoduché monokiny s pevnou podprsenkou a vyztuženou dolní částí. Důležité je také zvolit správnou velikost - nikdy nekupujte monokiny příliš těsné nebo naopak moc volné. Vhodný střih také pomůže opticky prodloužit nohy nebo skrýt nedostatky na břiše či stehen. Nezapomeňte také na materiál, který by měl být pohodlný a odolný proti slunečnímu záření i chlorované vodě. S těmito tipy snadno najdete ten nejlepší monokini právě pro vás!

Nejlepší způsoby, jak nosit monokin na pláži

Monokiny jsou stále oblíbenějším typem plavek, které se hodí nejen na pláž, ale i do bazénu. Pokud však nevíte, jak je nosit stylově a pohodlně, není třeba zoufat. Existuje několik skvělých způsobů, jak tyto jednodílné plavky nosit.

První varianta je vybrat si monokin s hlubokým výstřihem a délkou do stehna. Tyto plavky opticky prodlouží vaše nohy a dodají vám eleganci. Doporučujeme je kombinovat s velkými slunečními brýlemi a kloboukem pro dokonalý letní look.

Další možností je monokin s průhlednou částí nebo vzorem, který přidá na šarmu a lehkosti. Pokud si zvolíte variantu s průhlednou částicí, dejte si pozor na to, co pod ni obléknete.

Ať už si zvolíte jakoukoliv variantu monokinu, pamatujte si, že hlavním cílem by mělo být pohodlí. Vyberte si takové plavky, ve kterých se budete cítit dobře a snadno se v nich pohybovat. S vhodným doplňkem navíc budete okouzlujícím ženským stvořením, které pobaví a zaujme ostatní.

Jak monokin správně pečovat a udržovat

Pokud vlastníte monokiny, je důležité se o ně správně starat a udržovat je v dobrém stavu. Následující tipy vám pomohou zajistit dlouhodobou životnost těchto jednodílných plavek:

1) Po každém nošení monokin opláchněte teplou vodou, abyste odstranili soli a chlor.

2) Ručně perte pouze ve studené vodě. Nepoužívejte žehličku ani sušičku.

3) Pokud se vaše monokiny musí prát v pračce, umístěte je do sáčku na jemné prádlo a nastavte jemný cyklus.

4) Neskladujte své monokiny mokré - nechte je nejprve pořádně proschnout na vzduchu před ukládáním.

5) Chcete-li zabránit opotřebení materiálu, nepoužívejte silné prostředky při čištění - raději volte šetrné produkty určené pro plavky.

Pamatujte si, že správná péče znamená delší životnost vašich monokin a zachování jejich krásného vzhledu.

Osobní tipy a triky pro nošení monokin

Osobní tipy a triky pro nošení monokin

Monokiny jsou ideální volbou pro odvážné ženy, které chtějí v létě vypadat stylově a sexy. Pokud si chystáte dovolenou u moře nebo se připravujete na návštěvu bazénu, máme pro vás pár osobních tipů a triků, jak v monokinu dokonale zazářit.

1. Vyberte si správný střih

Při nákupu monokiny volte takový střih, který vaší postavu hezky podtrhne a skryje nedostatky. Doporučujeme zkusit modely s výstřihem ve tvaru "V", které opticky prodlouží vaši siluetu.

2. Vyzkoušejte různé barvy a vzory

Monokiny se dají pořídit v mnoha barvách a vzorech, takže nebojte experimentovat. Pokud jste menší postavy, volte světlé barvy s drobnými vzory, pokud naopak máte výraznější postavu, sáhněte spíše po tmavších barvách.

3. Nezapomeňte na doplňky

K dokonalému outfitu patří i vhodné doplňky. Monokina kombinujte s velkými slunečními brýlemi, kloboukem a elegantními sandály.

4. Zkontrolujte správné sezení

Než vyrazíte do vody, zkontrolujte si, zda vám monokina sedí správně. Pokud máte pocit, že se model někde špatně přizpůsobuje vaší postavě, neváhejte ho vrátit a zkusit jiný.

S těmito osobními tipy a triky budete v monokinu vypadat naprosto skvěle. Takže neváhejte a vyrazte na pláž s novým outfitem!

Závěr a zamyšlení nad monokiny do budoucnosti.

Monokiny jsou neustále populární a stávají se nezbytností pro každého, kdo tráví léto u moře nebo v bazénu. Jednoduchý design a pohodlnosť nasazení těchto plavek nám umožňuje snadno přecházet mezi plaváním a opalováním bez nutnosti často převlékat se.

Nicméně, jako s každým módem, i monokiny se vyvíjejí. Jak budou vypadat monokiny do budoucnosti? Budou zapojeny nové technologie, které jim umožní pohyb s ještě větší lehkostí? Nebo bude důraz kladen na originální vzory a barvy?

Ať už bude budoucnost jakákoliv, jeden fakt zůstává konstantní - monokiny nám pomohou cítit se dobře ve své kůži a být připraveni na letní zábavu!

Publikováno: 11. 05. 2023

Kategorie: móda

Autor: Tereza Prchalová

Tagy: monokiny | jednodílné plavky